مطالب عمومی ماهیان زینتی

آوریل 20, 2020

مشکل رشد بچه ماهی – رشد کمتر بچه ماهی های گوپی نسبت به مولی پاندا

سلام . من یک سری بچه ماهی گوپی و مولی پاندا توی یک تانک برای پرورش دارم. رشد بچه ماهی های مولی پاندا به نظرم خیلی بیشتر از رشد بچه ماهیها گوپی هست و بچه ماهی مولی پاندایی که از گوپی کوچکتر بوده بعد از یه مدت از بچه ماهی گوپی بزرگتر میشه؟ میخواستم بدونم چطور میتونم رشد بچه ماهیهام را توی یک تانک متعادل کنم و این طور تفاوت رشد و جثه نداشته باشند؟
آوریل 20, 2020

مشکل تعیین جنسیت ماهی – ماهی های دم شمشیری یک بند همه ماده هستند

سلام . من یک سری بچه ماهی دم شمشیری دارم که حاصل تکثیر ماهیان سوارتل خودم هستند. الان حدود یک بند طولشون هست اما همه ماده هستند. آیا مشکل یا خطایی توی پرورش ماهی دم شمشیری داشتم که همه ماده هستند یا توی تشخیص جنسیت ماهی مشکل دارم؟ میخواستم بدونم چطور میتونم بطور قطعی از تشخیص جنسیت ماهی دم شمشیری مطلع بشم و تعیین جنسیت این ماهی از چه زمانی مقدور هست؟
آوریل 5, 2020

روش تشخیص بی خطر بودن ترکیبات سنگ برای آکواریوم

یک آکواریوم زیبا و با دکوراسیون حرفه ای و جذاب، توجه و تفکر هر بیننده ای را به خود جلب می کند و تماشای آن مایه لذت و آرامش است. اگر قصد راه اندازی و یا دکوراسیون آکواریم را دارید باید به شناختی مناسب از اصول دکوراسیون آکواریوم و آشنایی با عتاصر تزئینی مختلف که قابل استفاده برای طراحی منظره در آکواریوم و دکوراسیون آن است داشته باشید. استفاده از سنگ و صخره های طبیعی که در انواع شکل و فرم و اقسام بافت و ترکیبات در آکواریوم فروشیها قابل تهیه است و یا از طبیعت قابل جمع آوری است به یکی از جذابیت های غیر قابل چشم پوشی در دکور آکواریوم و طراحی منظره در آن تبدیل شده است اما یک سوال باقیست: آیا این سنگ برای استفاده در آکواریوم مناسب است؟ پاسخ به این سوال نیازمند آشنایی با نکات و اصولی است که در این محتوا به آن پرداخته می شود.
آوریل 2, 2020

ماهی، میگو، خرچنگ و حلزون مناسب آکواریوم گیاهی نانو

ماهی، میگو، خرچنگ و حلزون مناسب آکواریوم گیاهی نانو