پرورش آبزیان زینتیتکثیر و پرورش گیاهان آکواریومیتکثیر و پرورش ماهیان زینتیراه اندازی و مدیریت آکواریوم گیاهیراه اندازی و نگهداری آکواریوممطالب عمومی ماهیان زینتی

ماهی، میگو، خرچنگ و حلزون مناسب آکواریوم گیاهی نانو-What do you keep in a nano tank

افزودن ماهی یا جانداران دیگر خصوصا جاندارن جانوری به تانک های نانو نیازمندتوجه و اطلاعات لازم در انتخاب درست گونه و تعداد مورد نظر برای معرفی به آکواریوم گیاهی نانو است. آکواوریم های نانو به طور معمول بسار کوچک هستند و عمدتا حجم های آبگیری در حد 12 لیتر، 20 لیتر و یا 32 لیتر را دارند. بسیاری از نمونه های تجاری آکواریوم های نانو در دسترس به حدی کوچک هستند که برای معرفی و نگهداری ماهی به آن مناسب نیستند. اما تانکهای نانو می توانند به عنوان خانه ای مناسب برای بی مهرگان و حلزون ها در نظر گرفته شوند چرا که این جاندارن به فضای زیادی برای رزیست و شنا احتیاج ندارند.

بر خلاف آنچه برای گزینه های مختلفی جهت ماهی دار کردن  آکوارویم های بزرگتری در حد 60 تا 80 لیتر وجود دارد بطور معمول تانک های نانو که اندازه کوچکی دارند در بیشتر فروشگاه های ماهی و آکواریوم به عنوان یک تانک آغازین برای افراد تازه کار عرضه می شوند در حالیمه نگهداری این تانک ها یکوچک به مراتب سخت تر از تانک های بزرگتر است. اکواریوم های کوچک و انواع نانو به مراتب در مقابل اشتباهات عملکردی در نگهداری و معرفی ماهی حساس تر بوده و خطایی چون کاهش بهداشت و سلامت عمومی مخزن و یا افزایش بیش از حد مجاز کود های گیاهی و یا مواد غذایی توسط علاقمندان تازه کار این سرگرمی سبب خطر بیشتر در آکواریوم های نانو نسبت به تانکهای بزرگتر می شود. در این حالت افرا تازه کار با دیدن اولین تلفات ماهی در آکواریوم خود ناراحت و مایوس می شوند. برای پرهیز از این گونه اشتباهات باید به نکات و اصول ماهی دا رکردن و معرفی جاندارن با تانک های نانو توجه لازممبذول شود. د راین خصوص پیشنهادات مناسبی از جاندارن آمریکای جنوبی تا آسیا برای معرفی به تانک های نانو وجود دارد.

توجه داشته باشید وقتی به یک تانک نانوی 12 لیتری ، عناصر تزئینی دیگری نظیر چوب و سنگ و گیاه و بستر نیز اضافه شود چه مقدار فضای مناسب زیستی برای ماهی یا سایر جاندارن قابل معرفی در تاتک نانو باقی میماند.در اینحال بی مهرگان و حلزون ها که نیازمند فضای بسیار کمی هستند به عنوان یه گزینه خوب باید در مد نظر ثرار گیرند.

گونه های جانوری زیر قابلیت معرفی به یک تانک نانو 12 لیتری رادارند:

میگوهای کوتوله

حلزون ها

ماهی فایتر

 

در دست تهیه

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا